Przygotowanie do przeprowadzki:

Obrazy i dzieła sztuki

Obrazy i dzieła sztuki, w tym rzeźby i różnego rodzaju eksponaty, trzeba zapakować w sposób bardzo staranny. Podstawowe artykuły do pakowania to stretch, lignina i folia bąbelkowa. Każdy obraz należy owinąć folią bąbelkową, a następnie posklejać taśmą samoprzylepną. Warto użyć taśmy klejącej dobrej jakości, która daje gwarancję nie rozklejania się. Jeżeli obrazy są o małych gabarytach możemy spokojnie wkładac je po kilka w małe paczki. Obraz o dużych gabarytach należy przygotować do transportu w pojedynczym kartonie. Ta sama zasada tyczy się rzeźb i różnego rodzaju figurek.

Szkło i porcelana

Szkło i porcelanę należy owijać w ligninę, a następnie wkładać starannie do sztywnych plastikowych pojemników. Pojemniki muszą być na tyle sztywne, żeby można je był stawiać w meblowozie jeden na drugim. Szkło i porcelanę należy układać tak w pojemnikach, aby w pojemniku nie było żadnej luźnej luki, każda filiżanka, szklanka czy kieliszki muszą do soebie przylegać. 

Księgozbiory

Książki, albumy, skoroszyty najlepiej pakować w kartony 5-warstwowe o wymiarach 60x40x40cm. Warstwowość daje nam gwarancję sztywności, rozmiar daje nam gwarancję pomieszczenia w wypełnianym kartonie. Nie polecam większych kartonów z tego względu, że po zapakowaniu go jego rozmiar jest tak duży, że sprawia trudność w przetransportowaniu go przez 1 człowieka. Każdy karton musi być sklejony wzdłuż łączenia kartonów i w poprzek. Przypominam o dobrej jakości taśmie. W przypadku zastosowania taśmy złej jakości można spodziewać się, że pracownikowi niosącemu paczkę taśma się rozklei, co może skutkować rozerwaniem kartonu i rozsypaniem książek po schodach.

Meble

Wszystkie meble muszą być bezwzględnie opróżnione. Szyby zsunięte w jedną część i zabezpieczone przed przesuwaniem, najlepiej skleić je taśmą samoprzylepną. Wszystkie drzwi muszą być zamknięte na klucz, a klucz przyklejony do danego mebla. Następnie wszystkie meble powinno się owinąć folią samoprzylepną (stretch). Jeżeli meble posiadają elementy rzeźbione powinny zostać dodatkowo obwinięte folią bąbelkową w najważniejszych punktach. Telewizory i monitory powinny się znaleźć w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadają takich Państwo, najlepiej użyć folii bąbelkowej, którą zaklejamy taśmą. Wypoczynki powinny być rozłożone i owinięte folią stretch. Fotele skórzane i tapicerowane również należy okleić folią stretch.

Garderoba

Do spakowania garderoby i bielizny powinno się użyć dużych i mocnych worków foliowych o takich wymiarach, aby były większe od gabarytów pakowanej w nie garderoby. Dla Państwa o wymaganiach wyższych proponuję pakowanie do szaf kartonowych, które można zamówić na internecie.

Przeprowadzka z pakowaniem

Wszystkie te czynności możecie Państwo zlecić naszej firmie, która zaopatrzy Was we wszystkie potrzebne akcesoria, a nasi pak mistrzowie przygotują kompleksowo całą przeprowadzkę, przetransportują, a następnie w nowym lokalu ustawią meble, a mienie Państwa rozpakują i włożą według przygotowanego wcześniej schematu. Istnieje również możliwość usługi polegającej na dostarczeniu Państwu wszystkich niezbędnych materiałów tj.: folie, taśmy, pojemniki, kartony, a Państwo sami się spakujecie i rozpakujecie.