Jak przygotować się do przeprowadzki? To i wiele innych pytań zadaje sobie każda osoba, którą czeka przeprowadzka. Czytając nasze porady i wybierając transport z naszą firmą ten i inne kłopoty odejdą w zapomnienie. Od czego więc zacząć?

Trzeba wziąć pod uwagę czy przeprowadzamy się do lokalu o mniejszym czy większym metrażu. Jeżeli przeprowadzamy się do większego mieszkania, to nie problem, ponieważ cały nasz dotychczasowy dobytek się zmieści. Jeśli zaś przeprowadzamy się do lokalu o mniejszych gabarytach niżeli zajmowaliśmy dotychczas, to należałoby przeprowadzić inwentaryzację, ponadto segregację i zdecydować, co w przyszłości nam się przyda, a co nie. Należy również pamiętać o kosztach magazynowania. Wystarczy wziąć pod uwagę, ile kosztował telewizor 20, 10, 5 lat temu, a ile kosztuje dzisiaj. Należałoby to przeliczyć do naszych dochodów jakie były 20, 10, 5 lat temu i ile ten telewizor procentowo kosztował naszych dochodów – wtedy i dziś. Te same kryteria należy zastosować do pralki automatycznej, zmywarki, lodówki czy zamrażarki. Następnie można przystąpić do pakowania, które odpychamy zazwyczaj w czasie z różnych względów. Przychodzi jednak moment, którego przesunąć się nie da – kiedy nadchodzi godzina zero, pod nasz dom podjeżdża zamówiony meblowóz i pak mistrzowie zaczynają znosić do niego nasz dobytek.

Bardzo ważną rzeczą jest dobre spakowanie i przygotowanie mebli, urządzeń, szkła, porcelany, drobiazgów, garderoby. Dobre przygotowanie i spakowanie daje nam 100% sukcesu przy przeprowadzce i gwarancję bezszkodowego transportu.